Proč jsme na startovači?

Náš projekt, naše expedice nabrala nevídaných rozměrů, a ani ve snu by mě nenapadlo, že z nápadu, který vznikl v mé garáži, kde jsem objevil svou starou koloběžku, se stane takováto velká věc. Klasik by řekl : „Nečekal jsem to.“
A protože, jak jsem v předchozích dílech popisoval, jak to všechno probíhá, je jasné, že tento projekt jsme se rozhodli posunout o další kus dál.

Co to vlastně znamená dál?
Dál znamená tuto expedici dostat do širšího podvědomí. Nikdo z nás nemá osvědčený recept jak se to dělá, a tak to děláme po svém. Hned tu vyvstává otázka, proč podvědomí o nás a o tom co děláme, rozšiřovat?
Zkrátka chceme, aby se o naší cestě vědělo. Není to náším egoistickým postojem. Máme rádi sdílení. Rádi druhé motivujeme. Nebo také opačně, když někdo motivuje nás. Když se díky tomu seznámíme s novými lidmi, kteří mají více zkušeností ve světě expedic. I to je jeden ze záměrů. Naskytla se nám díky tomu úžasná věc. Řeč je o spolupráci s různými firmami a s charitativní organizací WeCan. Najednou to všechno do sebe tak hezky zapadá.
Víte co tím myslím? Jde mi o tu podstatu věci. A to je to jediné. Sdílení. Najednou zjišťuji, že kolem sebe mám lidi, kteří se z ničeho nic jen tak objeví, poklepou Vám na rameno a řeknou, „Zkus to udělat jinak, uvidíš, bude to lepší.“ A nebo řeknou kouzelnou větu „Nechcete s něčím pomoci? Projel jsem už toho spousty a tak vím, kde, co a jak. 🙂 “ A to je přesně to, o čem tu mluvím. Podpora.
Není to jen tak, vydat se na cizí kontinent a zdolávat tam hranice svých možností. Skutečně se nejedná o plážovou dovolenou v Egyptě. S tou to nelze srovnávat. Vlastně vůbec nerozumím tomu, když nám někdo řekne „Tak hezkou dovolenou“. Ale to trochu odbočuju od toho, co je hlavní myšlenkou tohoto příběhu.

„A kolik Vás to vlastně stojí?“, zní klasická otázka. „Hodně.“, je klasická odpověď. Hodně čeho? Pojdmě si to společně ujasnit.
Očkování, pojištění, letenky, převozy, expediční stany, spacáky, oblečení, filtry na vodu, kvalitní fototechnika, prostě vše co je pro takovou expedici potřeba, nejsou levné záležitosti. Musíme neustále sledovat dění a být ve střehu. K tomu, co si všechno s sebou vezeme, se budu věnovat v dalším příběhu, ale jen pro úplnost tohoto odstavce chci sdělit, že už jen tento malý zlomek věcí není levný. A díky tomu, že máme za sebou skvělé partnery, se nám alespoň v tomto dost finančně ulevilo. A i když máme každý svůj vlastní zdroj financí, je jasné, že je lepší když oslovíme firmu, která nám poradí, pomůže, popřípadě nám nabídne partnerství. Nebo o něj zažádáme a tím pádem získáme i možnost, seznámit ostatní se skvělými službami či produkty. Ostatně to jsou staré známé věci, bez kterých se neobejde dnešní svět expedic, sportu, či jakéhokoliv jiného odvětví.
A protože jde o nápad, o vizi, o projekt, který má pro nás smysl, rozhodli jsme se ho dát i na Startovač https://www.startovac.cz/projekty/na-kolobezkach-napric-stredni-a-jizni-amerikou/ .
Jde o web, kam vložíte své video a popíšete svůj projekt. Lidé, kterým se Váš nápad líbí, Vás mohou finančně podpořit koupí odměn, které připravíte. V dnešní době jde o zcela běžnou věc. Řekli jsme si, že když někdo může vyrazit na motorce Jižní Amerikou, nebo Trabantama, Tatrou, na kole, prostě jakýmkoliv způsobem cestovat, proč bychom nemohli i my? Proč to nezkusit? A tak jsme to prostě spustili. Budu se opakovat, ale skutečně jsem netušil, co tím spustím za lavinu.
Moc mě těší, jakým způsobem se to dostává do podvědomí, a že žijeme v úžasné době. Vlastně spíš je to o nastavení člověka a o jeho postojích.
Proč nás podpořit na startovači?
Už jen proto, že jde o ojedinělý projekt šesti lidí, kteří opouští svou komfortní zónu. Vydávají se napříč novému životnímu dobrodružství, které bude zajímavé sledovat a být jeho součástí.
A věřte, je super sledovat, jak lidé z Vašeho okolí už naše samotné přípravy prožívají s námi. Těšíme se, až je na oplátku alespoň ve svých vyprávěních odměníme našimi prožitky z této cesty. Podělit se o ně chceme i s Vámi všemi…to je to sdílení.
A to prostřednictvím fotografií, příspěvků na sociálních sítích, článků, videí, a také odměn, které můžete získat za Vaši finanční podporu.
A teď to hlavní. Toto je náš cíl. Přenést kus Jižní Ameriky, kus nás, do Vašich dnů a udělat je tím nevšední. Sdílet s Vámi naše zážitky a zkušenosti, které získáme také díky Vám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *